Oud & Nieuw Madeira
Tijdens deze oud & nieuw reis ontdekken we wat Madeira zo bijzonder maakt. Madeira is een eiland met een mild klimaat, schitterende natuur, dorpen met een authentiek karakter, zee en bergen. Deze parel van de Atlantische Oceaan kent hierdoor meerdere bijnamen zoals het ‘bloemeneiland’, het ‘eiland van de eeuwige lente’ en staat ook nog eens bekend om de Madeirawijn. Een eiland om verliefd op te worden!
De zonnige hoofdstad Funchal is door de vele terrassen, monumenten en de gezellige winkelstraten een stad vol verrassingen. We ontdekken de vele kanten van het eiland, bewonderen de natuurlijke pracht en de magische vuurwerkshow op oudejaarsnacht zorgt voor een verscheidenheid aan kleuren. Dit maakt Madeira een betoverende bestemming om het jaar 2026 mee af te sluiten.
Programma van dag tot dag
Klik op de dag voor een omschrijving.
Transfer van de door u gekozen opstapplaats naar Schiphol. Op de luchthaven wordt u verwelkomt door uw reisleid(st)er, gezamenlijk vliegen we naar Madeira. Na aankomst op de luchthaven van Madeira transfer naar het hotel Savoy Calheta Beach (ca. 50 km). Calheta, aan de zuidwestkust van Madeira wordt omgeven door bananenplantages, wijngaarden en oude suikerrietmolens en ligt op ca. 45 minuten rijden van de hoofdstad Funchal. Calheta is in 1430 ontstaan en is één van de oudste plaatsjes van Madeira. Het oude centrum, met onder andere historische kerken, brengt u in gedachten terug naar vervlogen tijden. Diner, overnachting en ontbijt.
In de 16e eeuw was Funchal een belangrijke haven en overslagplaats voor suiker en wijn. Handelaren uit heel Europa kwamen naar Madeira en Funchal ontwikkelde zich tot een welvarende stad. Herenhuizen en paleizen, evenals de Sé-kathedraal, herinneren aan deze hoogtijdagen. We brengen een bezoek aan de markt van Funchal, vol met o.a. verse vis, groenten en tropisch fruit. We lopen door het oude gedeelte en bekijken de “kunst op deuren”, verschillende schilders van over de hele wereld schilderden in 2010 en 2011 deuren van restaurants, bars en huizen. In de middag bezoeken we één van de wijnkelders van Madeira en proeven we de Madeira-wijn. En natuurlijk bezoeken we de beroemde botanische tuin van Funchal. Al in de 17e eeuw bestond de wens om een botanische tuin op Madeira aan te leggen maar deze werd pas in 1960 gerealiseerd. Gelegen op een zuidelijke helling boven de hoofdstad van het eiland, biedt de tuin weelderige plantengroei en een fantastisch uitzicht over de baai van Funchal. Dankzij het klimaat gedijen tropische en subtropische planten van over de hele wereld hier goed. De laatste stop is Cabo Girao, 580 m boven zeeniveau en de op één na hoogste klif ter wereld (skywalk inclusief). Diner, overnachting en ontbijt.
Na het ontbijt vertrekken we naar het noordoostelijke deel van het eiland. We verlaten Calheta en gaan naar een van de mooiste erfgoedgebieden van Madeira, het beroemde “Laurissilva forest”. We aanschouwen bijna 1000 jaar oude laurierbomen in Fanal voordat we afdalen naar het meest noordwestelijke punt van het eiland, Porto Moniz. Het dorp staat bekend om zijn natuurlijke zeebaden gemaakt van indrukwekkende zwarte lava – droombaden met kristal helder water. Hier staat ook het historische Fort van Joao Batista (1730), destijds gebouwd om de inwoners te beschermen tegen aanvallen van piraten. Ervaar de gezelligheid op de boulevard met winkeltjes, cafés en restaurants. Na de lunch gaan we verder langs de wilde en romantische noordkust met talloze watervallen naar Sao Vicente, een klein pittoresk dorpje gelegen in één van de mooiste valleien. In het dorpscentrum staat de hoofdkerk van Sao Vicente, gebouwd in de 17e eeuw met magnifieke plafondschilderingen. Na ons bezoek rijden we over de bergpas Encumeada (1007 m) vanwaar u kunt genieten van een prachtig uitzicht. Oudejaarsavond start met een welkomstdrankje in Bar Rabacal, aansluitend gaan we genieten van het Galadinerbuffet in restaurant Calheta. In de bar en tijdens het galadiner is er live muziek. Vervolgens wordt u naar een uitzichtpunt in Funchal gereden om het jaar in stijl af te sluiten. Onder genot van een glas champagne kunt u genieten van de beroemde vuurwerkshow. De vuurwerkshow, een van de grootste vuurwerkshows ter wereld, heeft zelfs een vermelding in het Guinness Book of Records. Diner, overnachting en ontbijt.
Deze dag kunt u naar eigen inzicht doorbrengen of iets met uw reisleid(st)er ondernemen. Geniet de eerste dag van het nieuwe jaar van de heerlijke omgeving.
Deze dag kunt u naar eigen inzicht doorbrengen of ervoor kiezen de Levada-wandeling te gaan maken (optioneel). De oude irrigatiekanalen zijn prachtige wandelroutes op het eiland en de beste manier om de natuur van Madeira te ontdekken. We rijden naar het westelijke deel van het eiland en maken kennis met de beroemde waterkanalen: het Levada-systeem. Handgemaakte waterkanalen om het zuidwestelijke deel van Madeira en de velden te irrigeren wanneer nodig. Later ontdekte men dat het ook prachtige wandelroutes zijn, voor wie het echte Madeira wil ontdekken. U zult opmerken hoe moeilijk het is voor de lokale boeren om hun gewassen en land te bewerken en zich afvragen “hoe doen/deden ze dat?! Wij wandelen vandaag de Levada Nova vanuit Prazeres tot dichtbij Lombada dos Marinheiros (ca. 2 uur). Vervolgens bezoeken we de vissersdorpjes Paul do Mar en Jardim do Mar. Na terugkeer heeft u de rest van de dag ter vrije besteding. Diner, overnachting en ontbijt.
Vandaag rijden we eerst richting Ribeiro Frio om een korte wandeling te maken naar het uitkijkpunt van Balcoes (ca. 1 uur) voordat we doorrijden naar Santana. In deze betoverende stad gaat u een bekende bezienswaardigheid van Madeira bewonderen. De traditionele rietgedekte boerderijen in driehoekige vorm zijn tegenwoordig meestal niet meer bewoond maar worden nog steeds liefdevol onderhouden. We gaan genieten van een rustieke lunch in Restaurant O Colmo. Na de lunch passeren we Faial en Porto da Cruz op weg naar Ponta do Rosto in de oostelijke punt. Geniet van het prachtige uitzicht over de kust van de Atlantische Oceaan. We brengen een bezoek aan Machico, de oudste nederzetting en nu de op één na grootste stad van het eiland, alvorens we terugkeren naar ons hotel. Diner, overnachting en ontbijt.
Vandaag kunt u de dag naar eigen inzicht doorbrengen of deelnemen aan de optionele excursie cultuur & natuur, Monte – Eira do Serrado – Camara de Losbos. We vertrekken dan vanuit Funchal met de kabelbaan naar het bedevaartsoord Monte en bezoeken de mooiste tropische tuin van Madeira, Quinta do Monte, en de kerk van Nossa Senhora do Monte. Hier bevindt zich het graf van keizer Karel I van Habsburg. Daarnaast vindt u in Monte één van de meest originele vervoersmiddelen van het eiland. Aan het einde van de 19e eeuw vroegen de lokale wijnboeren zich af of het niet gemakkelijker en sneller kon om de oogst de berg af te vervoeren. Tot 1850 werden er sledes door ossen en paarden voortgetrokken. Het ging niet alleen om de oogst, ook de welgestelden uit die tijd wilden graag sneller de berg af naar beneden. In 1850 werd de Madeirenzer toboggan gepresenteerd. Downhill vervoer per slede, hoe bijzonder is dat. Als u wilt kunt u deelnemen aan deze winterse activiteit in een zomers jasje (ter plaatse door u te betalen). Een rit van twee kilometer van Monte naar Livramento op de “Carro de Cesto”, een houten slede met een ruime rieten korf bevestigd aan houten glijders met twee “Carreiros” aan uw zijde. U kunt er ook voor kiezen met de bus naar beneden te gaan. Vervolgens rijden we het binnenland in naar Eira do Serrado (1094 m) om te genieten van het adembenemende uitzicht op de bergen en over de vallei van de nonnen, 600 meter lager gelegen in een oude krater. Toen piraten het eiland belegerden, kwamen de nonnen van het Santa Clara-klooster hun toevlucht zoeken in het gebied dat nu de gemeente Curral das Freiras is. Onze laatste stop vandaag is in het pittoreske vissersdorpje Camara de Lobos, waar de zwarte haarstaartvis met speciale apparatuur gevangen wordt. Diner, overnachting en ontbijt.
Afhankelijk van de vertrektijd van uw vlucht transfer naar de luchthaven. Na aankomst op Schiphol transfer naar de door u gekozen opstapplaats. U kunt terugkijken op een indrukwekkende en prachtige oudejaarsreis op de parel van de Atlantische Oceaan!
Het hotel is gelegen aan het zandstrand van Calheta, gebouwd tegen een heuvel en biedt uitzicht over de Atlantische Oceaan. Geniet van zon, zee en strand. De omliggende natuur van Calheta beach nodigt uit voor een heerlijke wandeling. Het hotel beschikt over meerdere restaurants, bar, binnen- en buitenbad, een spa en een fitnessruimte. Uw kamer is voorzien van een satelliet-tv, een minibar, bureau, badkamer en balkon.
Wat is inbegrepen
- Transfer van de door u gekozen opstapplaats naar Schiphol v.v.
- Retourvlucht Amsterdam – Funchal (overstap mogelijk)
- Veiligheidstoeslagen en belastingen
- 20 kg bagage
- Transfer luchthaven Funchal – Hotel v.v.
- 7 overnachtingen o.b.v. een tweepersoonskamer met faciliteiten, balkon en landzicht
- 7 x ontbijt
- 6 x diner (buffet)
- Welkomstdrankje in Bar Rabacal, oudjaarsavond voorafgaand aan gala-buffet
- 1 x gala-buffet inclusief wijn, bier, water, sap en koffie/thee
- Transfer vuurwerkshow Funchal v.v. inclusief glas champagne
- Alle ritten in een comfortabele touringcar (afgestemd op aantal deelnemers) volgens programma
- Alle excursies volgens programma
- Botanische tuin Funchal
- Skywalk Cabo Girao
- 3-gangen lunch inclusief drankjes dag 3 en dag 6
- Lokale Nederlandstalige gids gedurende de excursies
- Nederlandstalige reisbegeleiding Mondial Tours gedurende de hele reis
Niet inbegrepen:
- Toeslag éénpersoonskamer landzicht (tweepersoonskamer voor alleengebruik) € 639,00
- Toeslag éénpersoonskamer zeezicht (tweepersoonskamer voor alleengebruik) € 795,00
- Toeslag tweepersoonskamer zeezicht € 370,00 per kamer
- Boekings- en administratiekosten € 28,00 per boeking
- SGR bijdrage € 5,00 per persoon
- Ecotax € 2,00 p.p.p.n. te voldoen bij het hotel
Optioneel – wijs op reis met Mondial Tours
- Reis- en annuleringsverzekering
Minimum aantal deelnemers: 20
Mobiliteit: Voor deze reis is het belangrijk dat u goed ter been bent. Niet alle programmaonderdelen zijn geschikt voor deelnemers die slecht ter been zijn/of lopen met een rollator (i.v.m. route en trappen).
Heeft u vragen of twijfelt u over deelnemen aan deze lezersreis, dan voorzien wij u graag van aanvullende informatie en advies.
Eventuele wijzigingen in het programma voorbehouden.
Excursies
€ 50,-
Min.aantal deelnemers: 10
€ 88,-
Min.aantal deelnemers: 15

